GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ HAKKINDA


İLHAM ALIN - GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ HAKKINDA

Strüktürel Silikon Giydirme Cephe Sistemleri:

Mimariye değişik bir tat katan , şık görünümü ve sadece cam görselliği ile öne çıkan bir cephe sistemidir.

Camların kaset profillerine özel bir yöntemle yapıştırılması nedeniyle tamamen camların ön plana çıktığı montajı ve temizliği basit bir sistemdir. Epdm fitillerle sızdırmazlık sağlanmakta olup dışa açılır kanat sistemini de kullanabilmemize olanak sağlayan bu cephe sistemi binalara yapılara çok hoş bir görünüm kazandırmaktadır.

 

 

Kapaklı Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri:

Klasik kapaklı giydirme cephe; alüminyum, çelik ve camın bir araya gelmesiyle yapılan dış cephe giydirme sistemidir. Görsellik ve ekonomik olması bakımından sık tercih edilen bu giydirme sisteminde yatay ve dikey çizgiler hakimdir. Klasik kapaklı giydirme cephe, çelik veya alüminyum ankrajlar yardımıyla betonarme döşeme ile birleşir. Dış cephede camın durumunu ve alüminyum malzemenin kullanımını statik hesaplar belirler. Binanın geometrisi, binanın bulunduğu alanda rüzgarın şiddeti kat yüksekliği gibi doneler hesaplanarak kullanılacak düşey ve yatay profillerin kalınlıkları ve genişlikleri çıkarılır. Sonrasında isteğe göre yatay veya dikey olarak üretim aşamasına geçilir ve kolayca giydirme işlemi geçekleştirilir. Dış kısımda kapak kullanılırken camların arasında ise uygun fitiller kullanılır.

 

 

 

 

 

 

Alüminyum Panel Giydirme Cephe Sistemleri:

Alüminyum giydirme cephe sistemleri ile oluşturulan bina kabuğunun modüler bir teknik ile teşkil edilmesidir.

 

Panel cephe modüllerini oluşturan bütün bileşenler, kontrollü fabrika ortamında bitmiş ürün haline getirilir ve şantiyede montajı yapılır.

Yüksek kaliteli ürün

Hızlı montaj imkânı

Fabrika ortamında kalite kontrol sistemi altında imalatların tamamlanması.

 

 

Panel cephe sistemleri, fabrika ortamında yüksek kalite üretimi, şantiyede de hızlı montaj yapma imkânını sağlamaktadır. Hem kapaklı hem de silikon panel cephe sistemleri içerisinde, dışa doğru ters vasistas şeklinde ve dışa doğru paralel açılır şekilde kanatlar oluşturmak mümkündür.

 

Düşey ve yatay taşıyıcı profiller içeride hem yüz olabildiği gibi binanın düşey etkisini

vurgulayabilecek özel dizayn seçenekleri de mevcuttur. Sistem, güneş kırıcı sistemler ve BIPVFotovoltaik sistemler ile birlikte kullanılabilir. Sistem içerisinde yer alan farklı derinliklerdeki profillerle büyük açıklıklar geçilebilir ve ağır cam yüzeyler cepheye taşıtılabilir.

 

 

Transparan Giydirme Cephe Sistemleri:

Transparan giydirme cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran

cam giydirme cephe sistemidir. Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi

şekilde faydalanmak ve iç mekanın açığa çıkarmaktır. Transparan cephe sistemi alt yapısı

paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine

tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır.