Yeni bir trend: Cam ve Alüminyum Bölmeler


İLHAM ALIN - Yeni bir trend: Cam ve Alüminyum Bölmeler

Son yıllarda camın mimaride kilit bir yapı malzemesi olduğunu ve öyle kaldığını görüyoruz. Neden? Çünkü cam, doğal ışığın geçmesine izin verir, görünümünü ve bütünlüğünü zamanla korur (sararmaz), bakımı kolaydır, %100 geri dönüştürülebilir, bir odada rahatlık hissi yaratmaya yardımcı olur, çeşitli yüzeyler, renkler ve desenler ve çok daha fazlası mevcuttur.

 

Benzer şekilde alüminyumun da mimari uygulamalarda ve dekorasyon ürünlerinde her zaman moda olduğunu görüyoruz. Ayrıca endüstriyel, modern veya çağdaş tarzı seven tasarımcılar ve müşteriler tarafından giderek daha fazla takdir edilmektedir. Alüminyumun diğer popüler özellikleri, dayanıklılığı ve esnekliğidir. Ayrıca alüminyum, ahşap, beton, cam ve kompozit gibi diğer malzemelerle uyumludur.

 

Ancak hepsi bu kadar değil, son birkaç yıldır cam ve alüminyum bölmelerin hızla popülerlik kazanan bir trend olduğunu görüyoruz. Esas olarak, bir bölme, alanları geliştirmeye hizmet eder: bazen ayırmak, bazen de iki yaşam parçası toplamak. İlginç bir şekilde, cam ve çelik bölmelerin estetiğini ilk benimseyenler 20. yüzyılın kentsel değirmenleriydi! Günümüzde doğaya yakınlaşmak ve parlaklığı optimize etmek için çağdaş evlerde daha çok kullanılıyorlar.